نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

موضوع: درس یا علاقه شخصی

2574
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    44112
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

درس یا علاقه شخصی

سلام من واقعا بین درس و علاقه خودم که ورزشه موندم
    از طرفی به درس علاقه ندارم ینی هر چی از دوره راهنمایی گذشت بیشتر زده شدم از درس و از طرف دیگه به ورزش علاقه دارم
    خیلیا بهم میگن اگه درس نخونی بعدا پشیمون میشی و آینده ای در انتظارت نیس ولی اگه بخونم دیگه از علاقم دور میشم
    امسال برای سال دوازدهم مدرسه میخواد ۳۰ میلیون پول بگیره حدودا و پدرمم یه حقوق عادی داره وقتی اصرار پدر و مادرمو برای درس و یه رشته خوب تو دانشگاه خوب میبینم خجالت میکشم که درس نمیخونم ولی میگن از ورزش نمیتونی پول در بیاری و فقط باید درس بخونی برای ایندت ولی نمیخوام چن سال دیگه برگردم ببینم یه راهیو رفتم که دوس نداشتم و از طرف دیگ واقعا میترسم اگه به هدفم تو ورزش نرسم بعدش باید چیکار کنم
    خواهش میکنم راهنماییم کنین باید پدرم پول مدرسرو بده و درس بخونم یا برم مدرسه دولتی و ورزشمو دنبال کنم

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    42184
    تشکـر
    380
    تشکر شده 17,518 بار در 3,264 پست
    میزان امتیاز
    19

پاسخ : درس یا علاقه شخصی

نقل قول نوشته اصلی توسط Amirh3ein نمایش پست ها
    سلام من واقعا بین درس و علاقه خودم که ورزشه موندم
    از طرفی به درس علاقه ندارم ینی هر چی از دوره راهنمایی گذشت بیشتر زده شدم از درس و از طرف دیگه به ورزش علاقه دارم
    خیلیا بهم میگن اگه درس نخونی بعدا پشیمون میشی و آینده ای در انتظارت نیس ولی اگه بخونم دیگه از علاقم دور میشم
    امسال برای سال دوازدهم مدرسه میخواد ۳۰ میلیون پول بگیره حدودا و پدرمم یه حقوق عادی داره وقتی اصرار پدر و مادرمو برای درس و یه رشته خوب تو دانشگاه خوب میبینم خجالت میکشم که درس نمیخونم ولی میگن از ورزش نمیتونی پول در بیاری و فقط باید درس بخونی برای ایندت ولی نمیخوام چن سال دیگه برگردم ببینم یه راهیو رفتم که دوس نداشتم و از طرف دیگ واقعا میترسم اگه به هدفم تو ورزش نرسم بعدش باید چیکار کنم
    خواهش میکنم راهنماییم کنین باید پدرم پول مدرسرو بده و درس بخونم یا برم مدرسه دولتی و ورزشمو دنبال کنم
    بسم الله الرحمن الرحیم

سلام

دلایل و دیدگاه پدر و مادرتون برای اینکه شما به درس خوندن ادامه بدین قابل درک هستند اما دوست گرامی برای تصمیم گیری در مورد این موضوع باید علاوه بر احترام به نظر پدرو مادرتون بدون توهین و بی احترامی دیدگاه خودتون رو نسبت به درس و ورزش توضیح بدین و سعی کنید پدر و مادرتون رو نسبت به انگیزه و اهداف خودتون آشنا کنید و از ایشون بخواین شما رو همراهی کنند
    دراین مسیر نیازه هست تا شما با علایق خودتون آشنایی بیشتری داشته باشین و اطمینان کامل از اینکه ورزش انتخابی هست که شما دوست دارین و درصد موفقیت شما در ورزش باتوجه به رغبت شما بالا خواهد بود یا خیر را سر لوحه مسیر قرار بدین برای این منظور میتونید بامراجعه حضوری مشاوره فردی دریافت کنید.
    لازم به ذکر هست بهتره در مسیری که علایق شما باهاش هم سو هست گام بردارین و این رو بدونید تلاش و عملکرد شما در هر زمینه ای باعث موفقیت شماست نه رشته تحصیلی که انتخاب میکنید

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    39631
    تشکـر
    0
    تشکر شده 473 بار در 393 پست
    میزان امتیاز
    7

پاسخ : درس یا علاقه شخصی

سلام به شما دوست عزیز
    نگرانی شما قابل درک می باشد و این سردرگمی ها برای دانش آموزان در سن شما همیشه وجود دارد . در اول دقت کنید که شما می توانید از یک مدرسه متناسب با شرایط اقتصادیتان استفاده کنید و بیشتر از مدرسه برای موفقیت تلاش ، پشتکار و داشتن برنامه اهمیت دارد در کنار این موارد دقت کنید که بله شما ممکن است با ادامه یک رشته ورزشی به تنهایی از درامد کافی در آینده برخودار نباشید و با مشکلات بیشتری در این زمینه روبرو شوید اما این به معنای نادیده گرفتن علایقتان نمی باشد شما می توانید یک رشته ورزشی مورد علاقه خود را به صورت حرفه ای در کنار تحصیل ادامه بدهید و در زمان موفقیت و داشتن یک کار یک ورزش حرفه ای را نیز کار کنید افراد زیادی در ورزش با تحصیلات عالی در مسابقات جهانی شرکت می کنند .
    در کنار این موراد دقت کنید که امکان تحصیل در رشته های ورزشی نیز در دانشگاه وجود دارد و شما می توانید تربیت بدنی را انتخاب کنید اما قبل از هرگونه انتخاب بهتر است با پدر و مادرتان به مشاور تحصیلی مراجعه کنید تا از شما تست استعادیابی گرفته شود و در کنار پی بردن به استعدادهای خودتان علایق و اهدافتان نیز بررسی شود و بتوانید در این مسیر یک انتخاب متناسب با شرایط خود و اجتماع را داشته باشید .

درمسیر می توانید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    021-22354783

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)